Vakuové sáčky a fólie a ostatní služby: Spotřební materiál

Spotřební materiál

Vedle balicích strojů a linek nabízíme také obalový a spotřební materiál, a to vakuové sáčky, fólie, etikety a jiné.

Naše obalové materiály splňují nejpřísnější hygienické požadavky, jsou zdravotně nezávadné a vysoce odolné, takže udrží zabalený produkt dlouho čerstvý.

 

 

 

 

Všechny naše sáčky jsou zdravotně nezávadné a jsou určeny a schváleny pro styk s potravinami. Veškerá dokumentace je samozřejmostí.

 

Vakuové sáčky

Nejpoužívanějším typem jsou klasické čiré PA/PE sáčky, které můžeme nabídnout až do síly 200 mic. 

V našem sortimentu dále naleznete například sáčky: 

  • celostříbrné (na balení kávy, čaje, apod.)
  • stříbročiré (na balení koření, apod.)
  • zlatočiré (na balení ryb, apod.)
  • hliníkové (pro balení s důrazem na 100% konzervaci výrobků)
  • s potiskem

Na přání zákazníka jsme schopni doplnit sáčky o nadstandardní prvky:

  • zip (pro opakované uzavření sáčku)
  • boční násek (pro snadnější otevření)
  • eurozávěs (pro pověšení na stojany)
  • skládané dno 

Varné sáčky

Dalším typem mohou být sáčky pro tzv. sous-vide (z francouzštiny „ve vakuu“) úpravu. Jedná se o kuchařskou metodu, při níž se potraviny připravují ve vzduchotěsném umělohmotném obalu ve vodní lázni s řízenou teplotou. Takto vakuované se potraviny (maso, ryby, zelenina nebo ovoce) pošírují po různě dlouhou dobu. Většinou jde o několik hodin – někdy až 72 – při přesně vypočítané teplotě, která je nižší než bod varu. Nejčastěji při teplotě v rozmezí 55 – 60 °C. Záměrem je zachovat přirozenou chuť, šťávu a texturu kvalitní potraviny při stejnoměrném ohřívání v přesně teplotně kontrolované vodní lázni.

Smrštitelné sáčky

Ponořením do horké vodní lázně nebo průchodem horkovzdušným tunelem se sáček smrští okolo baleného výrobku.

Nabízíme fólie určené pro čerstvé maso, měkké i tvrdé sýry, čerstvé ryby, jakož i mražené potraviny, ready meal produkty a nejrůznější průmyslové výrobky, a to od základních typů až po vysoce bariérové pro nejvyšší ochranu výrobku. Jak v transparentní formě, tak s potiskem. Všechny naše fólie jsou zdravotně nezávadné a jsou určeny a schváleny pro styk s potravinami. Veškerá dokumentace je samozřejmostí.

Termoformovací fólie

Nejpoužívanějším typem jsou vícevrstvé PA/PE fólie. Jedná se o bariérové fólie určené pro balení do vakua nebo ochranné atmosféry na automatických termoformovacích linkách. Nabízíme širokou škálu velikostí a tloušťek fólií. Vysoce kvalitní vlastnosti našich fólií pomáhají ochránit a prodloužit životnost výrobku a udržet v něm všechno aroma. 

Dle požadavků zákazníka lze dodat termoformovací a tvrdé fólie s PEEL efektem pro snadnější odtržení fólie od misky či ANTIFOG efektem, který zabraňuje zamlžení misky.

Tvrdé fólie 

Vícevrstvé bariérové fólie APET/ PE nebo monofólie APET používané pro tepelné tvarování spodních misek v tloušťkách od 200 mic do 700 mic.

Fixační fólie

Tzv. stretch fólie se používají pro fixaci zboží na paletách. Nabízíme fólie ruční i strojní.

Nabízíme samolepící etikety do vah a tiskáren etiket. Etikety mohou být klasické, tedy vyrobené z klasického papíru, nebo termo vyráběné z termo citlivého papíru pro termotransferový tisk v termotiskárnách, etiketovacích vahách a vážících systémech.

Mohou být bílé bez potisku, případně s potiskem různých rozměrů, tvarů a barev, vše dle přání a potřeb zákazníka. Dodáváme etikety standardní matné, z materiálů do nenáročného prostředí, nebo lakované pro vyšší ochranu potisku, s ochranou bariérou či silnějším lepidlem do náročnějšího prostředí. 

 

 

 

 Zajímá vás více informací? Kontaktujte nás

Jméno:

Email:

Zpráva:

Pole označená jsou povinná